fe_i_i_sr

ue_efrr

Projekt jest współfinansowany ze środków unii europejskiej w ramach Programu Operacyjnego
Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020

Oś priorytetowa IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia

Działanie 9.1. Infrastruktura ratownictwa medycznego.

Beneficjent: Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 1 PUM w Szczecinie

Wartość projektu: 20 517 535,00 zł

Wartość dofinansowania: 19 000 000,00 zł, w tym 15% tej kwoty tytułem dotacji celowej z Ministerstwa Zdrowia oraz 85% płatność ze środków Unii Europejskiej.

Planowany okres realizacji: 2017 – 2018 rok

Ogólnym celem projektu jest poprawa skuteczności działania systemu ratownictwa medycznego.

Celem bezpośrednim jest zwiększenie dostępności do pomocy w sytuacji nagłego zagrożenia życia lub zdrowia oraz zapewnienie wysokospecjalistycznych świadczeń ratowniczych mieszkańcom województwa zachodniopomorskiego.

Powyższe cele będą zrealizowane dzięki utworzeniu Centrum Urazowego dla dorosłych i Centrum Urazowego dla dzieci w SPSK Nr 1 PUM w Szczecinie.

W ramach Projektu zostaną wykonane działania inwestycyjno-modernizacyjne oraz zakupiona aparatura medyczna i wyposażenie oddziałów Szpitala niezbędne do prawidłowego funkcjonowania Centrum Urazowego dla dorosłych i Centrum Urazowego dla dzieci.

Zgłaszanie nieprawidłowości w związku z realizacją Projektu pn. „Poszerzenie bazy jednostek państwowego systemu ratownictwa medycznego w zakresie zabezpieczenia pacjentów urazowych poprzez utworzenie Centrum Urazowego dla dorosłych oraz Centrum Urazowego dla dzieci w SPSK Nr 1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie”

fe_i_i_sr

ue_efrr

Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020