USK Nr1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego PUM

O nas

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego PUM to największa i jedna z najnowocześniejszych placówek ochrony zdrowia w województwie zachodniopomorskim. Wykonujemy szeroki zakres unikatowych procedur specjalistycznych w ramach stacjonarnej i ambulatoryjnej opieki medycznej. Hospitalizujemy pacjentów najtrudniejszych, wymagających wysokospecjalistycznej wiedzy i znakomitego sprzętu.

Struktura

W strukturach Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 PUM funkcjonują:

• 28 Klinik i Oddziałów,
  • Szpitalny Oddział Ratunkowy,
  • Centrum Leczenia Urazów Wielonarządowych.

Baza lecznicza

Profesjonalną bazę leczniczą uzupełnia szerokie zaplecze diagnostyczne prowadzone w:

• Zakładzie Diagnostyki Radiologicznej i Radiologii Interwencyjnej,
  • Zakładzie Medycyny Nuklearnej,
  • Zakładzie Patomorfologii,
  • Laboratoriach specjalistycznych (Hematologii, Mikrobiologii, Bank Komórek Krwiotwórczych, Medyczne Laboratorium Diagnostyczne)

Diagnostyka

Diagnostyce służy najwyższej klasy aparatura medyczna:

• rezonans magnetyczny,
  • tomograf spiralny,
  • ultrasonografy,
  • echo endoskopy,
  • gammakamery

Działalność ambulatoryjna prowadzona jest w oparciu o 41 specjalistycznych poradni przyklinicznych, w których rocznie udzielanych jest ponad 170 tys. porad. Prowadzimy kształcenie przed i podyplomowe kadry medycznej, a także działalność naukowo-badawczą, która ma na celu rozwój medycyny oraz poprawę jakości udzielanych świadczeń.

Szpital jest jedynym ośrodkiem w regionie posiadającym Centrum Urazowe dla Dorosłych i Dzieci, które zabezpiecza chorych z krytycznymi, wielonarządowymi obrażeniami ciała oraz jedynym ośrodkiem posiadającym Oddział Transplantacji Szpiku, w którym wykonywane są zabiegi autologicznej i allogenicznej transplantacji krwiotwórczych komórek macierzystych oraz pobrania komórek krwiotwórczych od zdrowych dawców. Jednym z 5 ośrodków w Polsce, który uczestniczy w Serwisie Replantacyjnym dla amputacji rąk oraz ośrodkiem, w którym wykonuje się unikalne w skali kraju endoskopowe leczenie wczesnych postaci nowotworów metodą endoskopowej dyssekcji pośluzówkowej.
Posiadając całodobowe lądowisko dla śmigłowców, zabezpieczamy pacjentów w odpowiednio krótkim czasie.